^Powrót na górę
  
  
  

Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego na 11 lutego, maluszki ze Żłobka  Gminnego w Warcie wzięły  udział w akcji organizowanej przez Fundację Dr Clown „Wszystkiego dobrego dla chorego.”  Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowały piękną kartkę z życzeniami dla chorych z sieradzkiego szpitala. Wszystkim chorym życzymy siły i wytrwałości w pokonywaniu choroby oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

Bal nad  bale w karnawale!

11 lutego w naszym żłobku odbył się bal karnawałowy. Atrakcji nie zabrakło: były tańce, zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, słodki poczęstunek,  balonowy zawrót głowy. W tym dniu dzieci przyszły do żłobka przebrane w piękne, karnawałowe stroje.  Z niecierpliwością czekamy na zabawę w przyszłym roku!

Prawa dziecka

W naszym żłobku dominował kolor niebieski. To znak solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W ten sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak

Dzień postaci z bajek

I my obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajkowe postaci nie tylko gościły na ubrankach dzieci, ale były obecne również na specjalnych zajęciach dydaktycznych, kolorowankach i  innych pracach plastycznych. Było również opowiadanie ulubionych bajek. Jednym słowem mnóstwo dobrej zabawy!

Copyright © 2021. Żłobek w Warcie Rights Reserved.